Промисловий вулик - Турист
"РОКСОЛАНА"- новий вулик промислово - медового напрямку для кочівлі, дуже простий в виготовленню, експлуатації і транспортуванні. Конструкція вулика блочна, блоки універсальні, мають деяку подібність до плодоовочевої тари з самофіксуванням, Блоки можуть бути використані як для транспортування і утримання бджіл, так і як ємність для меду. Гніздові рамки вулика Даданівські та надставкові висотою В=145мм.
ПЕРЕВАГИ І ОСОБЛИВОСТІ:
- Працювати з бджолами і орати високі медозбори можуть навіть ті, хто не має особливих навиків роботи з бджолами, але до 15 травня виготовив необхідну кількість вуликів нової конструкції, тару для меду, придбав пакети бджіл для заселення вуликів і має бажання і можливість кочувати з бджолами
- Ексгшуатація такої конструкції вуликів доцільна і ефективна в районах України з температурою Тсер!мах,=20 град,Ц і кількістю опадів Кб=4,5мм/град і менше (див. таблицю з книги І.Брика «Увага! Бджоли!» ?стор. 99-100).
- Два пасічники можуть обслуговувати пасіку розміром від 500 до І 000 сімей бджіл з підключенням на допомогу членів сімї при відгонці меду.
- Середня продуктивність по меду при дотриманні технології складає 40-50 кг від одного пакета бджіл за час від 20 травня до 1 вересня.
КОНСТРУКЦІЯ і ВИГОТОВЛЕННЯ
Для зменшення витрат на виготовлення всі деталі і елементи вулика виготовляються із Дошки товщиною 22мм, яка може бути нестругана з обох сторін, але товщина дошки 22мм має бути витримана з. допуском на відхилення від товщини на 4- - 0,5мм. Матеріал вулика - смерека (бажано сухостій). Вулик складається з слідуючих елементів:
- Корпус дна (поз. 1) - 1 шт, з прибитими до нього сітчастим дном і прилітною дошкою (розмір прилітної дошки 255 х 70 х 20мм). Замість завіси у прилітній дошці може бути використана тканина, яка не не гниє (брезент, акріл, тощо,,,),
- Взаємозамінні корпуси - надставки (поз.2) - 7шт, Отвори - льотки діаметром 22-25мм виготовляються тільки в одному корпусі - надставці з двох протилежних сторін і забезпечуються ці обидва льотки поворотними пластинами - закривками. Цей корпус - надставка з круглими льотками розмішуються в нижній частині гнізда влітку і другим знизу зимою.
- Термостійка цупка плівка розміром 500 х 500мм (поз.З) -1шт., яка використовується для збору прополюсу та як піддашник і розділювач між сімями при двоповерховій системі.
- Дашок (поз.4) -1шт. з піддашковою кришкою (поз. 5) - 1шт.
- Зимові утеплювачі з пінопласту, впаяного в поліетилен, або зашитого в матеріал розмірами 344 х 494 х 20 - 2шт,
- Надставкових розміром 435 х l45 — 40шт.( див, опис рамок). *Надставкові піврамки висотою І45мм мають слідуючі три особливост:
- верхня планка рамки має товщину не 22мм, а 10мм (розм.25 х 10 х 470мм
- розділювач майже на всю висоту бокової планки (див. рис. )
- вощину В надставкових рамках можна кріпити без дроту, для чого в верхній планці робиться паз шириною Змм.
ТЕХНОЛОГІЯ МЕДОЗБОРУ НА КОЧІВЛІ, ВАРІАНТ 1
Бджоли в вуликах "Роксолана" підвозять до медоносів і складають впритул один попри другий в ЛІНІЮ на землю, ПІДЛОЖИВШИ під них листвочки (тонкі дощини); всі льотками в одну сторону. Вулики складаються в 2 - 3 поверхи один на один І відкриваються льотки для обльоту. Те ж саме можливо робити на відкритих платформах, не вивантажуючи вулики на землю. Якщо бджоли добре облетілися і почався медозбір, нижня сімя розширюється надставкою з сушшю, а верхні вулики з блоку забираються і ставляться на інше місце., створюючи нові блоки вуликів. Таким чином міняється структура сімей бджіл, бо льотна бджола із верхніх сімей, принісши нектар і не знайшовши свого льотка в багатокорпусній батареї вуликів, прямує з ношою до нижнього льотка поміж дві направляючі площини, що обмежують предню стінку вулика.Отже, підсиливши нижню сімю льотними бджолами із верхніх вуликів, перенесених на інше місце, ми створили вулик-медовик. А сімиї бджіл, які ми забрали на інше місце, в цей час будуть тільки нарощувати бджіл для слідуючих комбінацій. Надалі вулик - медовик розширюється при потребі корпусами -.надставками в "розрив" під верхній корпус.
ВАРІАНТ 2 (технологія Роже Делона)
Бджоли розставляються на медозбір блоками по 4 вулики. Після обльоту і ггоз початку сильного медозбору З вулики з блоку переставляються на інші місщ-комплектуючи новий блок, а з того вулика, що залишився на місці, формуєшвулик - медовик. І так комбінується на протязі всього літа, весь часперекладаючи вулики та перевозячи бджіл на добріші медозбори.
Щоб не виникали проблеми з роїнням, достатньо ввечері оглянути льотки бджіл і відмітити вугликом, чи наклейками ті вулики, на льотках котрих скупчилися бджоли. Ці вулики необхідно перевірити на слідуючий день. В нормально працюючій сім'ї на льотку скупчень бджіл не буває, бо дно вулиш має протягеву вентиляцію, яка оберігає бджіл від надмірної вентиляції і перегріву (див. рис. вентиляції літом).
Відтак, вночі бджоли навіть при сильному медозборі дуже мало вентилюють.
Цим продовжується довжина життя крил у бджіл і економляться запаси вулика.
ПІДГОТОВКА ДО ЗИМІВЛІ І ЗИМІВЛЯ.
В кінці літа, або в перші дні вересня робиться слідуюча реконструкція
вулика:
На чисте дно в запропонованій послідовності ставиться:
- Теплоізолятор з пінопласту, запаяного в поліетилен,розміром 344 х 494 х 20мм. Надставковий корпус з повністю розпечатаними надставковими рамками з
- медом. ГНІЗДО бджіл з розплодом в Даданівських рамках ( 5шт.) і запасами корму на зиму, обмежене з двох сторін тегаюізолятором (пшоплаж в поліетилені розм.445 х 310 х З 0мм) -2шт.)
- Відкривається круглий льоток в середньому гніздовому корпусі
- Ставиться термостійка плівка і теплоізолятор розм.344 х 494 х 30мм
- Ставиться захист від. опадів, або слідуючий вулик.
В такому стані вулик з бджолами може зимувати і надворі і в зимівнику без всяких додаткових втручань аж до повного його заповнення молодими бджолами весною. Реконструкцію вуликів дпя зимівлі рекомендується робити тільки під сітчатою палаткою, щоб не викликати кражу. Всі залишки меду з решта стільників відкачуються і стільники, оброблені проти молі, складаються в холодну комору, як золотий запас слідуючого року, або при потребі перетоплюються...
УМОВИ ВИГОТОВЛЕННЯ ВУЛИКІВ, ІНФОРМАЦІЯ СТОЛЯРАМ!
- Вся дошка, з якої виготовляється вулик має мати товщину 22мм+- 0,5мм
- Дошки можуть бути нестругані, але розмір 22мм витримувати обовязково,
- Всю зборку корпусів і дна, робити на кондукторах, що разів в 5 і швидше і дешевше!
- Спочатку виготовити в зборі один комплект вулика і тільки після цього переходити на масове виготовлення елементів.
- Зборку корпусів проводити зразу після порізки заготовок, щоб загатовки не покрутило при зміні вологості повітря
- Бажано, для корпусів вуликів нарізку заготовок робити з однієї настройки, щоб висота заготовок була одинаковою на ВСІХ: чотирьох сторонах
- При порізці дошки на заготовки:
Комментариев нет:
Отправить комментарий